מי אנחנו

העמותה הוקמה לפני שנה (2019) וצמחה מתוך פעילות אקטיביסטית משמעותית של נשים המתמודדות עם המחלה.

איה ורטהיימר וניצן ברנשטיין, מנכ"ליות שותפות של העמותה, הכירו עוד בספסל הלימודים, כסטודנטיות לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית בירושלים. כשניצן הקימה בשנת 2016 אתר פרטי למידע בעברית אודות המחלה, איה התעניינה ביוזמה ונכנסה לאתר לראות במה מדובר. רק כשקראה את מכלול תסמיני המחלה, הבינה שגם היא סובלת ככל הנראה מאנדומטריוזיס.

בשנת 2017 הקימה ניצן יחד עם איריס פינק ומיכל עמית את פרוייקט "שגרירות אנדומטריוזיס ישראל" בתמיכתה של "קרן בריאה", במסגרתו הוכשרו נשים עם אנדומטריוזיס להיות אקטיביסטיות בתחום ולהעלות מודעות למחלה בקרב נשים ובממסד הרפואי. בתחילת 2019, מעט לפני תום פרוייקט "שגרירות אנדומטריוזיס", פנתה איה לניצן בהצעה להקים יחד עמותה להעלאת מודעות ולשינוי מדיניות מיטיבה לחולות. העמותה הוקמה על התשתיות שהונחו במהלך פרוייקט ה"שגרירות", הן מבחינת הפרוייקטים, והן מבחינת השגרירות עצמן-שחלקן משמשות כיום כבעלות תפקידים בעמותה (רוני טבת, אביבית זהבי בינשטוק, ענבר כרמי, מיכל עמית, הדר עדוי, לי סלע ודניאל אופק). לנבחרת זו הצטרף ד"ר יובל קאופמן, מומחה לאנדומטריוזיס, נטע קמר, עו"ד מלווה ועמית סרוסי-אליהו, חברת ועדת ביקורת.

כיום, קהילת אנדו ישראל (ע"ר) הינה העמותה היחידה הפועלת בארץ לטובת קידום מודעות למחלת האנדומטריוזיס בקהילה הרפואית ובציבור הכללי, שיפור רמת הטיפול הרפואי בה, שיפור איכות החיים וזכויות החולות, ותמיכה בחולות.

ניצן ברנשטיין

ניצן ברנשטיין

מנכ"לית שותפה

בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית מהאוני' העברית ותואר שני בעבודה סוציאלית קלינית בהתמחות בטראומה מהאוני' העברית.
ניצן אובחנה באיחור של 14 שנה, ומאז התחילה לפעול לשינוי השיח לגבי אנדומטריוזיס בציבור ובמערכת הרפואית, לקידום המודעות והטיפול ההולם ולבינוי קהילת החולות. 
היא נמנית בין מייסדות העמותה, מנהלת קהילת הפייסבוק "אחיות אנדומטריוזיס בישראל" מאז 2016, מייסדת אתר האינטרנט "אנדומטריוזיס-כל מה שרצית לדעת", יזמת שותפה של תוכנית "שגרירות אנדומטריוזיס" בחסות קרן בריאה, ומייסדת שותפה של צעדות המודעות הישראליות לאנדומטריוזיס (Endo March) ו"המסיבה הצהובה".
כיום עובדת בעמותת עלם כרכזת קהילת "עלמות משנות עולמות" לצעירות אקטיביסטיות במצבי סיכון בנוסף לתפקידה בעמותה.

איה ורטהיימר

איה ורטהיימר

מנכ"לית שותפה

בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית קהילתית ובמדע המדינה מהאוני' העברית, ותואר שני בהתמחות של קידום מדיניות חברתית מאוני' תל-אביב.
איה אובחנה באנדומטריוזיס רק בשנת 2017, באיחור של מעל 10 שנים. היא נמנית בין מייסדות העמותה ומארגנות צעדת המודעות לאנדומטריוזיס (Endo March) והמסיבה הצהובה, ופעילה חברתית במגוון תחומים מאז 2011. בעלת ניסיון מקצועי בעמותות חולים, בניהול שותפויות, ובבניית ידע. מאמינה ששינוי קורה מהשטח, כשקבוצת (א)נשים נלחמת על העקרונות והצרכים שלה.
איה נשואה לנדב ויחד איתו מגדלת את הכלבה נחמה בגבעתיים. במקביל לתפקידה בעמותה, היא מנהלת פיתוח ידע והדרכה בתחום קהילה בג'וינט ישראל.

רוני טבת

רוני טבת

יו"ר וועד

בת 24, עוסקת בעיצוב והדמיות ב'טבת הנגריה'.
רוני אובחנה בחמש שנות איחור באנדומטריוזיס. היא השתתפה בפרויקט שגרירות אנדומטריוזיס בחסות קרן בריאה, ומאז פעילה להעלאת המודעות לאנדומטריוזיס.
במסגרת עשייתה רוני יזמה וארגנה כנס בנושא אנדומטריוזיס למטפלים ברפואה משלימה, ונמנתה בין מארגנות חודש המודעות, צעדות המודעות הישראליות (Endo March) והמסיבה הצהובה.

אביבית זהבי בינשטוק

אביבית זהבי בינשטוק

חברת וועד

נשואה לאייל ואמא לשיר וגלי. מחברת הספר הראשון בארץ על המחלה: "הצונאמי שלי – אנדומטריוזיס".
אביבית אובחנה בחמש שנות איחור. מתוך התמודדותה האישית היא שמה לה למטרת חיים להעלות את המודעות החברתית והממסדית למחלה.  אביבית השתתפה בתכנית שגרירות אנדומטריוזיס בחסות קרן בריאה, ומאז פעילה אקטיביסטית בתחום ופועלת רבות ליצירת שותפויות ולהעלאת המודעות למחלה. בנוסף, היא מקדמת יצירות אומנות ומפגשי סופרים.
מנהלת שותפה של קבוצת הווטסאפ של איזור השפלה, פרוייקט "העלאת מודעות בחדרי מיון", פרוייקט "מודעות בחברה הערבית" וקבוצת "אנדומטריוזיס ישראל – הקבוצה הפתוחה". 

ענבר כרמי

ענבר כרמי

חברת וועד

בת 31, עוסקת בחינוך הבלתי פורמלי ובכתיבת תוכן בעשר השנים האחרונות. בעלת תואר בהוראת מוזיקה ותנ"ך, בעלת תעודה בשיווק ברשתות חברתיות ובוגרת קורס קשרי ממשל לארגונים חברתיים. ענבר אובחנה באנדומטריוזיס באיחור של 14 שנים.
רכזת שותפה של פרויקט "שגרירות אנדו במוסדות חינוך" ופרוייקט "מודעות בחברה הערבית", אחראית שותפה של דף האינסטגרם ומנהלת שותפה של קבוצת "אנדומטריוזיס ופוריות, היריון ואימהות טריה".

הדר עדוי

הדר עדוי

חברת וועד

ילידת 1990, נשואה לדניאל. גדלה בראשון לציון עם תקופות נדידה בין ישראל לארה"ב.
לקראת תחילת גיל ההתבגרות התחילה להרגיש סימפטומים של כאבים לא מאובחנים, בעיקר לקראת קבלת המחזור ובזמן הביוץ. במשך 11 שנים הדר קיבלה תשובות שונות לכאביה, החל מ"זה כך אצל כולן", "את סתם מגזימה" ואין ספור אבחונים שונים, עד שהגיע האבחון באנדומטריוזיס. לאחר 5 ניתוחים, אירוע לב ואבחון מחלת הסוכרת, התגייסה הדר בתור שגרירה רשמית של העמותה על מנת להעלות את המודעות לגבי המחלה ולעזור לנשים אחרות אשר מתמודדות עם התופעה ולא יודעת לקרוא לה בשמה.
מנהלת תורנית של קבוצת הווטסאפ באיזור שרון-שומרון.

מיכל עמית

מיכל עמית

חברת וועד

סטייליסטית, בעלת תואר ראשון בתולדות האמנות וספרות כללית והשוואתית, סטודנטית ללימודי פסיכודרמה.
מיכל אובחנה ב-8 שנות איחור, הייתה ממובילות תכנית השגרירות להעלאת מודעות לאנדומטריוזיס בחסות קרן בריאה, והפיקה את הקרנת הבכורה של הסרט הדוקומנטרי "Endo What?" בקולנוע לב רמת-גן. מאמינה שאקטיביזם נשי ומעגלי נשים הינם בעלי עוצמה מרפאת ומשנת חיים.

ד"ר יובל קאופמן

ד"ר יובל קאופמן

חבר וועד

אחראי תחום כירורגיה גניקולוגית זער פולשנית ומנהל המרכז הרב תחומי לטיפול באנדומטריוזיס באגף נשים ויולדות אותו הקים במרכז רפואי כרמל. השתלם בכירורגיה גניקולוגית אנדוסקופית מתקדמת ומבצע, בין השאר, ניתוחי אנדומטריוזיס מורכבים.
ד"ר קאופמן פועל רבות לקידום המודעות והטיפול באנדומטריוזיס בישראל. בשנת 2017 הקים עם שותפיו את 'נגה מדיקל', מרכז רב-תחומי של מצוינות בכירורגיה גינקולוגית וכירורגיה נשית. נוסף על עבודתו הקלינית, הוא מרצה בפקולטה לרפואה בטכניון, שותף במחקרים חדשניים בגניקולוגיה ומשמש כמנהל רפואי ויועץ לחברות המתמחות בטכנולוגיות רפואיות חדשניות. הוא חבר בוועד המנהל של האיגוד האסייתי לאנדומטריוזיס ואדנומיוזיס (ASEA) וחבר באיגוד הישראלי לגינקולוגיה אנדוסקופית, באיגוד האירופי (ESGE) ובאיגוד האמריקני לכירורגיה גינקולוגית לפרוסקופית מתקדמת (AAGL) וכן באיגוד האנדו' העולמי.
חבר הועדה הרפואית המייעצת לעמותה ואחראי על קשרים עם הקהילה הרפואית. 

דניאל מגי אופק

דניאל מגי אופק

חברת וועד

פעילה חברתית כ-25 שנים ויזמת הייטק, מייסדת genddex ואמא לשלושה מחוללי-שינוי עתידיים. 
מייסדת שותפה ומובילה את "פרלמנט51", מיזם לקידום שוויון הזדמנויות לנשים במקומות עבודה, טכנולוגיה ויזמות. היא נבחרה לרשימה גלובלית ע"י Yahoo Finance בין 100 הנשים המנהלות המהוות מודל לחיקוי.
דניאל אובחנה באנדומטריוזיס רק לאחר 15 שנים מאז תחילת הסימפטומים.
פעילותה כוללת העלאת מודעות למחלה ולפעילותה של העמותה בקרב גופים עסקיים גדולים בארץ ובחו"ל. 

נטע קמר

נטע קמר

עו"ד מלווה

בעלת תואר ראשון במשפטים ובמנהל עסקים עם התמחות בטכנולוגיות מידע מהמרכז הבינתחומי בהרצליה, ותואר שני בחינוך במסלול קידום נוער בסיכון ובמצוקה ממכללת בית ברל. מאמינה בעשיה חברתית ובקידום אוכלוסיות מוחלשות לעבר שיווין הזדמנויות.
בוגרת תהליך אבחון אנדו ארוך ומייגע שהגיע לקיצו לפני כשלוש שנים.
יועצת משפטית לעמותה ומנהלת שותפה של קבוצת הווטסאפ של איזור שרון-שומרון.

לי סלע הפנר

לי סלע הפנר

ועדת ביקורת

בת 43. אחות מוסמכת, נשואה ואמא לשני בנים אשר נולדו בתהליך פונדקאות ותרומת ביצית.
מאובחנת עם אנדמוטריוזיס משנת 2009, ולאחר 17 שנים של איחור באבחנה.
מאז האבחון לי פועלת להעלאת המודעות למחלה, התנדבה בעמותת אנד"י ולקחה חלק בתכנית השגרירות של קרן בריאה. פעילותה כיום כוללת העברת הרצאות בנושא המחלה, בעיקר באיזור עמק בית שאן, וחשיפה בתקשורת בכדי להגיע לכמה שיותר נשים ולהביאן לאבחון מוקדם, בתקווה למנוע מהן שנים ארוכות של סבל לא מוסבר כפי שחוותה.

עמית סרוסי אליהו

עמית סרוסי אליהו

ועדת ביקורת

בת 32 מעפולה, בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני בנוירוביולוגיה.
עמית אובחנה באיחור של 18 שנים באנדומטריוזיס, ומאז פועלת כאקטיביסטית בנושא. פעילותה כוללת העברת הרצאות להעלאת מודעות למחלה בפריפריה והפקת אירוע התרמה ספורטיבי בעמק יזרעאל – "יזרעאלי אקטיבי".
מנהלת שותפה של קבוצת הפייסבוק "אחיות אנדומטריוזיס ישראל", 

מתנדבי/ות העמותה

Scroll Up דילוג לתוכן