קהילת האנדו בתקשורת

ניצן ברנשטיין שוכבת על הדשא

מאקו: "אני במיטה שלי, התריסים מוגפים. אני בתנוחת עובר או בשכיבה על הגב. אני צורחת מרוב כאב"

אומרים לנו שזו לא מחלה אמיתית, שזה רק מחזור קשה, שאני סתם מגזימה. אבל לכאבים שלי יש שם – אנדומטריוזיס. הנה עשרה רגעים בחסות המחלה הזו שאני לא אשכח לעולם. (ניצן ברנשטיין, מרץ 2019)

להמשך קריאה»
עמית סרוסי אליהו

mynet העמק: עמית סרוסי מעפולה הפכה לשגרירת מחלת האנדומטריוזיס – "אנחנו לא שקופות"

היא סבלה מאז הילדות מכאבים קשים בבטן, מדימומים ומהקאות ורק לפני כשנה סוף סוף אובחנה שהיא סובלת מהמחלה שפוגעת באחת מעשר נשים. "אני הייתי הנערה שכל הזמן חיפשה מה לא בסדר בה. עכשיו אני רוצה למנוע לפחות מאחת לעבור את מה שעברתי" (רוני שחר, מרץ 2019)

להמשך קריאה»
אישה עם כאב בטן בביקור אצל גניקולוגית

Ynet: ""אין שיח על המחלה כי היא פוגעת רק בנשים"

אחת מעשר נשים חווה מדי חודש כאבים עזים ומשתקים שמותירים אותה מרותקת למיטה ולמשככי כאבים, לעיתים ללא כל יכולת להמשיך עם שגרת חייה. אז למה לא מדברים מספיק על אנדומטריוזיס? "אם היא הייתה גם מחלה של גברים, ללא ספק היו לה יותר הדים", טוענת ד"ר מיכל עמיר בריאיון ל-ynet (נועה בנוש, מרץ 2018)

להמשך קריאה»
פרסומת קוטקס-מחזור או לא, אנחנו יכולות

Onlife: "מחזור או לא, אנחנו ממש לא יכולות"

כשניצן ברנשטיין ראתה את הפרסומת החדשה של תחבושות קוטקס, בהן נאמר לנשים שהן יכולות לעשות כל מה שהן יכולות, היא לא הבינה איך חברה שמתיימרת לתת שירות לנשים בנושא כל כך אינטימי, לא מכירה אותן בכלל (ינואר 2019)

להמשך קריאה»
עמית סרוסי אליהו

Ynet: "שמונה עשרה שנה אמרו לי 'זה רק כאב בטן' – עד שהבנתי מה יש לי"

עמית סרוסי סבלה במשך שנים מכאבי מחזור קשים שלוו בכאבי בטן ותחושה כללית כאובה. במשך 18 שנה כל הרופאים שפנתה אליהם לא התייחסו לטענותיה ברצינות ואפילו רמזו כי אולי הבעיה בראש שלה. עד שהגיעה לרופא שזיהה את המחלה ונתן לכאבים שלה שם – וטיפול (נובמבר 2018)

להמשך קריאה»
הדר עדוי

מגזין קאנה: "הבנתי שרק בדרכים טבעיות אשיג בריאות"

הדר אדווי היא צעירה חולת אנדומטריוזיס, שהנה מחלה חשוכת מרפא שקיימים לה רק טיפולים אלטרנטיביים והורמונליים שלא באמת נוגעים במוקד הבעיה או מציעים פתרון. הדר מספרת שלמרות היותה בחורה צעירה, היא הספיקה להתנסות בכל סוגי משככי הכאבים והכדורים שקיימים, ואפילו לחוות אירוע לב מיד לאחר ניתוח ממנו ניצלה בנס. מאז שהוסיפה את הקנאביס לתפריט הטיפול שלה, היא מספרת שחייה השתנו מקצה לקצה. (סופי צ'רניאבסקי, ספטמבר 2018)

להמשך קריאה»
ניצן ברנשטיין

מגזין קאנה: "קשה לתאר במילים כמה הקנאביס מציל אותי"

ניצן היא בחורה צעירה שלפני כ-3 שנים אובחנה במחלת האנדומטריוזיס, מחלה גניקולוגית בעלת תסמינים קשים הפוגעת באחת מתוך עשר נשים בממוצע. התסמין הנפוץ ביותר של המחלה הוא כאב כרוני באזור האגן והבטן התחתונה, שאותו ניצן מספרת שלא הייתה מסוגלת לעבור ללא תרופות נרקוטיות חזקות, תופעות לוואי קשות והרבה סבל, עד שהגיע הקנאביס. (סופי צ'רניאבסקי, יולי 2018)

להמשך קריאה»
צעדת האנדו הראשונה

עיתון הארץ: "לכאב שלכן יש שם: כך נראה המאבק במחלה הנפוצה שאיש לא מכיר"

"רופאים וחולות יצאו למאבק להעלאת המודעות לאנדומטריוזיס שתוקפת כ–10% מהנשים, שבמקרים רבים נותרות לא מאובחנות. המטרה: לקצר את שנות ההמתנה לאבחון ולמנוע התמודדות עם כאב לא מוסבר" (עידו אפרתי, אפריל 2018)

להמשך קריאה»
כאב הוא בלתי נראה - תמונה מכתבה בעיתון לאישה על מחלות שקופות

לאישה – את לא שקופה

הן סבלו מכאבים קשים שלא הרפו וספגו יחס מזלזל מרופאים שאמרו להן ש"הכל בראש", שהן היסטריות, שאין להן כלום. שלושתן עברו דרך קשה ומפרכת עד שאובחנו: לניצן ברנשטיין יש אנדומטריוזיס, נטע קובלסקי היא חולת פיברומיאלגיה והילה וייס מתמודדת עם תסמונת אהלרס-דנלוס. כעת הן חברו יחד להעלות מודעות ל"מחלות השקופות", שלא זוכות לטיפול נכון (מאיה גלר, מרץ 2018)

להמשך קריאה»
דילוג לתוכן