קהילת האנדו בתקשורת

צעדת האנדו הראשונה

עיתון הארץ: "לכאב שלכן יש שם: כך נראה המאבק במחלה הנפוצה שאיש לא מכיר"

"רופאים וחולות יצאו למאבק להעלאת המודעות לאנדומטריוזיס שתוקפת כ–10% מהנשים, שבמקרים רבים נותרות לא מאובחנות. המטרה: לקצר את שנות ההמתנה לאבחון ולמנוע התמודדות עם כאב לא מוסבר" (עידו אפרתי, אפריל 2018)

להמשך קריאה»
כאב הוא בלתי נראה - תמונה מכתבה בעיתון לאישה על מחלות שקופות

לאישה – את לא שקופה

הן סבלו מכאבים קשים שלא הרפו וספגו יחס מזלזל מרופאים שאמרו להן ש"הכל בראש", שהן היסטריות, שאין להן כלום. שלושתן עברו דרך קשה ומפרכת עד שאובחנו: לניצן ברנשטיין יש אנדומטריוזיס, נטע קובלסקי היא חולת פיברומיאלגיה והילה וייס מתמודדת עם תסמונת אהלרס-דנלוס. כעת הן חברו יחד להעלות מודעות ל"מחלות השקופות", שלא זוכות לטיפול נכון (מאיה גלר, מרץ 2018)

להמשך קריאה»
שני כהן בכנס מקום לקולנו

את: שני כהן מספרת על האנדומטריוזיס – "עוצמת כאב שמטריפה את הגוף והנפש"

אחרי כריתת הרחם של לנה דנהאם, גם שני כהן מספרת בכנות על המאבק שלה באנדומטריוזיס: "אלה עוצמות כאב שגורמות לך לרצות לעשות הכל כדי שזה ייפסק". אז למה לא שמעתן עד עכשיו על המחלה שפוגעת ב-1 מכל 10 נשים?
(נאוה סילוורה, פברואר 2018)

להמשך קריאה»
צילום מסך - אם אני נמצאת בהתקף, אני עושה סלפי

כאן: "אנדומטריוזיס זה כמו בריון שיכול לתת אגרוף בבטן בכל רגע"

"אחת מ-10 נשים חיה עם התסמונת הזו, אבל רובן לא מאובחנות מוקדם וסובלות זמן רב מכאבי מחזור, כאבי גב ואגן ובעיות פוריות. ניצן ברנשטיין, חולה באנדומטריוזיס, על ההתמודדות עם מחלה שהמערכת הרפואית מתקשה לזהות ולהציע לה טיפול". #שקופות, פרק 1

להמשך קריאה»
לי סלע עם חברותיה ששימשו לה כפונדקאיות

החדשות 13: "שלוש אימהות" – שתי החברות ששימשו אם פונדקאית לחברתן הטובה ביותר

כאשר לי גילתה שאינה יכולה להרות בגלל מחלה קשה, היה לה ברור שהיא לא תוותר לעולם על החלום להפוך לאם. שתי חברותיה הטובות החליטו שהן לא יכולות לעמוד מנגד, והתנדבו לשאת ברחמן את ילדיה. לפני 3 שנים חבקה בן בכור שילדה עבורה חברתה, והחודש היא חובקת בן נוסף (טליה פלד קינן, אוגוסט 2017)

להמשך קריאה»
צילום מסך -שני כהן בכתבה

החדשות 12: "הרגשתי שאני חייבת לצרוח מכאבים"

בתכנית "ארץ נהדרת" שני כהן שידרה עסקים כרגיל, אך מאחורי הקלעים היא סבלה מכאבי תופת. במשך שלוש שנים התמודדה כהן עם מחלת נשים שכיחה אותה אף רופא עמו נפגשה לא הצליח לגלות. לאחר ניתוח מסובך בשוויץ, כהן שבה לעצמה ואפילו נבחרה לככב במחזמר "גברתי הנאווה" (גדעון אוקו, נובמבר 2013)

להמשך קריאה»
דילוג לתוכן