מחקר חדש יוצא לדרך: מנגנונים מסייעים בהתמודדות עם השלכות המחלה
יוצאות לדרך עם מחקר חדש, ורוצות לשמוע אותך: מה מסייע לך בהתמודדות הרגשית עם המחלה?
יוצאות לדרך עם מחקר חדש, ורוצות לשמוע אותך: מה מסייע לך בהתמודדות הרגשית עם המחלה?
לפני שבוע בדיוק ו-67 שנה, ב-15 בספטמבר 1954, צולמה התמונה האייקונית הזו של מרילין מונרו.
מונרו, או בשמה האמיתי נורמה ג'ין, הייתה שחקנית, סמל מין, קוראת נלהבת ובדיעבד – גם חולת האנדומטריוזיס המפורסמת ביותר בעולם.
ג'וב צהוב הוא לוח משרות מותאם לאנדואיות, אשר מתפרסם מדי חודש. הלוח מכיל הצעות עבודה במשרה חלקית, משמרות, עבודה מהבית, פרילנס או במשרה מלאה עם הנגשה והתחשבות בא.נשים עם מוגבלות.
מוכנות ללייב הבא בסדרת הלייבים שלנו, כל חודש ביום ראשון הראשון? שמרו את התאריך!
ערכות ייעודיות למאושפזות עם אנדומטריוזיס מחכות לכן בבתי חולים ברחבי הארץ
ד"ר מיכל דבירי היא סגנית מנהלת יחידת IVF ואחראית מרפאת "אמא" לטיפולי פוריות בהרצליה מדיקל סנטר. היא גם חולה באנדומטריוזיס, ואמא יחידנית לתאומים בני 8 וחצי.
ביום שישי האחרון התפרסמה כתבה באולפן שישי של החדשות – N12 עם הדוגמנית שירלי בוגנים, בה היא מתארת את מסע עשרת השנים שלה לאימהות וניתוח האנדומטריוזיס שעברה לאחרונה לאחר שאובחנה עם המחלה באיחור עצום, בגיל 47.
כבר אמרנו שנגיע לכל מקום, נכון? אז הפעם הגענו למרכז הרפואי שיבא תל השומר, להרצאה מיוחדת בשיתוף פעולה מרגש של רופאים רבים ממרכז האנדומטריוזיס: ד"ר אלעד ברקוביץ, ד"ר שלומי כהן, ד"ר מתי זולטי וד"ר יחיאל בורק.
ביום ראשון תתקיים ההרצאה הרביעית בסדרת הלייב צ'אטים של העמותה-כל חודש, ביום ראשון הראשון.
הפעם, מדובר בהרצאה יוצאת דופן: "סוגיות רפואיות בשורדות פגיעה מינית". ההרצאה תעסוק בהשלכות הבריאותיות השונות שיש לפגיעה מינית, וכן ברפואה מודעת טראומה-הדרכים השונות בהן ניתן להעניק טיפול רפואי טוב יותר לשורדות פגיעה מינית, בהקשר הגינקולוגי ובכלל.
הפעם, המתנדבת שלנו דנה עזורי הגיעה להרצות בפני צוות חדר המיון של ביה"ח איכילוב, וחזרה משם עם טקסט שלא צריך להוסיף עליו כלום, רק להתרגש.
אור מוסקוביץ, בוגרת יב' טרייה וחולת אנדומטריוזיס, מספרת בטור אישי מרגש לאתר פרוגי לנוער על ההתמודדות עם אנדומטריוזיס בבית הספר, ועל מה הביא אותה ליצור תערוכת אומנות יוצאת דופן על אנדומטריוזיס במסגרת פרוייקט הגמר של מגמת אומנות
בשבוע שעבר הגענו במסגרת פרוייקט חדרי המיון שלנו כל הדרך אל הגליל!
לודה שלנו, סטודנטית לסיעוד באוניברסיטת בן גוריון, העבירה ביום שישי שעבר הרצאה ראשונה מסוגה על אנדומטריוזיס לצוותי חדר המיון, הפעם בבירת הנגב: ביה"ח סורוקה בבאר שבע.
שירה מוזיקיוב שלנו הגיעה בשבוע שעבר להרצאה משותפת עם ד"ר אחמט נמזוב, מנהל מרפאת האנדמטריוזיס בביה"ח ברזילי.
מתרגשות לשתף בצעד מיוחד נוסף, רגע מכונן ומהפכני שהוא חלק מתהליך ארוך ומשמעותי שאנחנו מובילות מול ועם ביטוח לאומי.
ניתוחים חוזרים לאנדומטריוזיס יכולים להחריף את תסמיני הכאב, אומרים מומחים.
היום, ה-1 ליולי (ובזכות המאבק שלנו ושל הקהילה המדהימה שלנו), נכנסת לתוקף ההכרה בנו כחולות כרוניות. לכבוד היום המיוחל, אנחנו מצרפות מידע מסודר על מהי ההכרה ובהכי פשטות – מה היא נותנת לנו (וגם מה היא לא).
אחרי שנתיים של פעילות בעמותה אנחנו כל פעם מופתעות מחדש (בעצב) איך יכול להיות שעדיין אין כמעט נתונים סטטיסטיים עדכניים בארץ על שכיחויות המחלה ומאפיינים שונים בה? הגיע הזמן שנייצר את הידע בעצמנו!
רוצים להזמין אותנו להרצאה על אנדומטריוזיס בחדר מיון, מלר"ד או מחלקה פנימית אצלכם בבית החולים? צרו איתנו קשר במייל [email protected]
האחת והיחידה, האישה שצריך לחכות שנה להגיע אליה לתור, האורים ותומים בתחום מחלות הפות והנרתיק: פרופ' אחינועם לב שגיא פינתה מהלו"ז הסופר צפוף שלה כדי להרצות דווקא עבורנו!
כל הזכויות שמורות © 2020 אנדו ישראל ע.ר.